Attractions Ticket Information Visitor Information Show Map Schedules & Entry Forms Cattle Section Sheep Section Sheep Shearing Pig Section Boer Goat Section Livestock Entry Form Livestock Exhibitor Notes Horse & Pony Schedule Horse & Pony Entry Form Poultry Schedule Cookery, Floral Art
& Handicraft Schedule
Dog Show Schedule Farriery Rabbits Section Cavy Section Trade Stand Information County Show Results Membership Sponsorship Show Gallery Press Area
Sheep Section Schedule for 2022
To download the Livestock Schedule, please CLICK HERE

SHEEP JUDGES 2022
 
CLASS                                                          JUDGE
Suffolk                                                         Mr M Harding
Texel                                                           Mr J Leadbeater
Charollais                                                    Mr J Aiken        
Shropshire                                                  Mr R Spencer 
Beltex                                                          Mr J Hall 
Border Leicester                                         Mr W Davies 
Blue Texel                                                   Mr WW McCurdie
Any Other Native Breed                             To be confirmed
Any Other Continental Breed                     Mr WW McCurdie                              
Rare & Minority Non primitive                    Mr B Lugsden
Rare & Minority Primitive                           Mr J Clarke 
Hebridean                                                   Mr J Cuthbert                                                          
Jacob                                                          Mrs J Jones
Ryeland                                                       Mr A Parry  
Coloured Ryeland                                        Mr A McVicar 
Southdown                                                   Mr R Spencer
Kerry Hill                                                      Mr R Price
Portland                                                       Mr T Ward
Longwool                                                     Ms S Blunden
Greyface Dartmoor                                      Mr AD Sturrock
Butchers Lambs                                           To be confirmed
Sheep Championships                                 Mr S Parkes
Junior Shepherd                                           Mr D Cassie
Wool on the Hoof & Fleece Competitions    Mr I Brooksbank